O studiu

Zmínka o našem studiu vznikla již v roce 2009, tehdy jsme jakožto tříčlenný tým založili youtube kanál pod ještě starým názvem studia "Domestic studio ATB".

Tehdy jsme se věnovali především Lego animacím. Tvořili jsme různá herní videa, příkladem byly sestřihy z her na xboxu apod. Postupem času jsme se začali prokopávat skrz malou popularitu a animační videa se začala prosazovat, především na zahraniční youtube scéně. Tento fakt nás motivoval k další tvorbě. V této době jsme se pokoušeli také o youtube partnerství, po určité době se bohužel vyskytly problémy. Byli jsme nuceni přestat používat náš starý kanál. To nás ovšem dovedlo k tomu provést totální změnu názvu a loga studia.

Studio tvoří 3 youtube kanály: ANIMAForce  logo 2014.png

1. ANIMAForce, věnovaný lego videím a počítačovým animacím. Tento kanál vzkvétal velice rychle a po vytvoření youtube série Minecraft Mob stories se tento kanál stal jeden ze 100 nejlepších na českém youtube.

2. Force Studios ATB je český kanál, kde se v dnešní době věnujeme natáčení různých challenge videí a samozřejmě herních letsplayů, z her jako je Minecraft a podobně. Občas taky trávíme čas režírováním kratších Minecraft filmečků.

3. Filmový kanál, zaměřený na tvorbu akčních a zábavných videí, krátkých filmů. S využitím různých počítačových efektů.

Loga z roku 2012-2013:

Velice významnou záležitostí se také stala naše výpomoc při tvorbě grafiky, hlavně pro známější youtubery.

Technika a vybavenost:

SonyVegasMovieStudioHDPlatinum11.jpg

Při tvorbě videí a grafiky je také důležitá vybavenost a možnost pracovat co nejpohodlněji. Proto si dáváme záležet, kterým směrem utrácíme a investujeme vydělané peníze. Základem je kupování softwarů. Jeden z prvních byl Sony Vegas Movie Studio HD, celkem levný a velice užitečný stříhací program, který vám ulehčí práci s tvorbou videí.

Adobe Master collection CS6.png

Avšak kdo chce opravdovou špičku, musí šáhnout poněkud hlouběji do kapsy. Proto jsme si zakoupili studentskou verzi Adobe Master Collection CS6, programy pro práci s videi a grafikou. Především používáme Adobe Flash Pro, využívaný pro tvorbu počítačové animace, Adobe After Effects sloužící k vytváření filmových efektů a samozřejmě Adobe Photoshop pro tvorbu veškeré grafiky.

WacomBambooPen3.png LogitechQuickCamPro9000.png Samson C03u.jpg AVerMedia Live Gamer Portable.jpg Canon EOS 600D.png

 

 

 

Grafický tablet Wacom Bamboo Pen 3 používáme ke kreslení, k focení snímků při animacích nám slouží Logitech Quickcam Pro 9000, jako mikrofón používáme Samson C03U + Pop-filtr, k zaznamenávání herních videí - AVerMedia Live Gamer Portable a od roku 2014 využíváme Canon EOS 600D k natáčení krátkých filmů, taktéž se stala náhradou za webkameru Logitech Quickcam Pro 9000.